У Чорнобилі з’явився перший мурал

До 30-ї річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС португальський стріт-арт художник Антоніо Коррейя (Pantonio) розмалював одну зі стін центральної вулиці міста Чорнобиль.
«Робота на такій локації – це виклик та мрія багатьох стріт-артистів, а також велика відповідальність. Адже малюнок пов’язаний із трагедією, що сталася 30 років тому. Трагедією, що зачепила багато країн та поколінь», – зазначає Pantonio.

У своїй роботі автор зобразив зародження нового життя після техногенної катастрофи. Кролики символізують повернення тварин та відродження усього живого на територію, яка вважалася непридатною для існування.

Ідея створення муралу у Чорнобилі належить Sky Art Foundation, куратор проекту – Олег Соснов.

“Проект є мистецьким та інформативним водночас. Він має на меті змінити уявлення про сучаcне життя у зоні відчуження”, – акцентує Олег Соснов.

Розвиток урбаністичного мистецтва – один із напрямків діяльності Sky Art Foundation. «Розпис стіни у зоні відчуження – це своєрідний маніфест. Привернення уваги широкої громадськості до катастрофи, нагадування про те, як слід поводитися з атомом та не забувати, що немає нічого важливішого за людське життя. У той же час, створений мурал символізує відродження та надію», – підкреслює засновник Sky Art Foundation Дмитро Палієнко.

Нагадаємо, аварія на Чорнобильській атомній електростанції сталася 26 квітня 1986 року. У результаті вибуху на чорнобильському реакторі Україна зазнала серйозних та довготривалих наслідків. Зокрема, було назавжди поховано безліч дрібних селищ та міст, уряд був змушений вивести із сільськогосподарського обороту понад 5 млн. га землі. Радіація поширилася на території України, Білорусії, Росії, країн Прибалтики та Скандинавії.

За сприяння у створенні муралу організатори вдячні Агентству з управління зоною відчуження та Державному науково-технічному центру з ядерної та радіаційної безпеки.

Фото – Максим Дондюк