Стріт-артист Fikos створив найбільшу візантійську фреску у світі

У рамках фестивалю Mural Social Club відомий грецький вуличний митець Fikos прикрасив 16-поверховий будинок Києва найбільшою у світі візантійською фрескою.

Робота має назву “Earth and Sky” (“Земля і небо”). “Фігури, зображені на муралі, символізують небо та землю. Створена мною фреска стала найбільшим арт-об’єктом в історії грецького мистецтва з давніх часів. Це, безумовно, найбільший візантійський мурал у світі. Він у три рази вищий за статую Зевса в Олімпії, що є одним із семи див світу”, – підкреслює художник.

Fikos народився у 1987 році в Афінах, де й досі проживає. З дитинства художник малював все, що бачив навколо себе – комікси, пейзажі, ікони та багато іншого. У 13 років він почав вивчати візантійський живопис під керівництвом Джорджа Кордіса, з яким пізніше протягом 5-ти років створював фрески у православних храмах, розвиваючи при цьому власний стиль живопису.

Маючи досвід графіті-художника та іконописця, Fikos працює над створенням фресок у громадських місцях. Цінність цих робіт є винятковою, адже це вперше, коли монументальна візантійська техніка зустрічається з однією з форм сучасного мистецтва – стріт-артом. Тематика розписів митця виходить з традиції православної та стародавньої грецької міфології.