Sky Art Foundation долучився до проекту ЮНІСЕФ

Представництво Дитячого Фонду ОНН (ЮНІСЕФ) в Україні за участю Sky Art Foundation разом з дітьми створили мурал у Сєвєродонецьку Луганської області у рамках програми Європейського Союзу «Діти миру». Мурал означив початок кампанії з навчання життєвим навичкам і надання психосоціальної підтримки дітям та підліткам, що постраждали внаслідок конфлікту у східних районах України. Олександр Корбан, відомий український мураліст, поклав в основу своєї роботи дитячі малюнки і разом з дітьми перетворив стіну триповерхової будівлі початкової школи у Сєвєродонецькій школі №14 на арт-об’єкт. Протягом заходу діти також мали змогу відвідати різноманітні мистецькі гуртки, а батьки поспілкуватися з освітянами, які пройшли підготовку в рамках проекту «Діти миру».

Проект ЄС «Діти миру», яким керує Департамент гуманітарної допомоги та цивільного захисту ЄК (ECHO), має на меті сприяти розвитку у дітей та підлітків, що постраждали внаслідок конфлікту у східній частині України, життєвих навичок, необхідних для мирного співжиття у нових громадах та після повернення додому – через навчальні програми з формування життєвих навичок на рівні школи та громади. Проект, націлений насамперед на внутрішньо переміщених дітей та підлітків, а також дітей, які проживають в уражених конфліктом районах, розпочався минулого року з тренінгів для вчителів та психологів, які тепер застосовують нові методики для зміцнення можливостей дітей та осіб, що за ними доглядають, долати життєві труднощі, а також для підвищення соціальної згуртованості серед дітей та громад.

«Діти є особливо вразливими до конфліктів та криз, які призводять до психологічних травм та виснаження. Важливо створити безпечний простір для дітей, що дозволить покращити їхнє соціально-психологічне становище. Навчаючи дітей життєвим навичкам, ми допомагаємо їм долати різні ситуації та повертатися до нормального життя. Ми вдячні Гуманітарному департаменту Європейської Комісії за підтримку», – зазначила керівник офісу ЮНІСЕФ у Краматорську Фатіма Яндієва.
Участь у проекті «Навчання життєвим навичкам» беруть 735 дошкільних навчальних закладів та 835 середніх шкіл. 3 240 освітян пройшли підготовку в рамках проекту, що має надати підтримку та допомогу 174 тисячам дітей та підлітків, постраждалих внаслідок збройного конфлікту в Україні. Проект впроваджується у п‘яти областях: Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській та Харківській областях. Сєвєродонецька школа №14 є одним з освітніх закладів, що беруть участь у програмі.