“Синергія”: українсько-китайський проект (Альона Оласюк / Юрій Мусатов)

З 28 липня по 14 серпня у столичному арт-просторі Sky Art Foundation проходить виставка “Синергія” – спільний проект українського художника Юрія Мусатова (кераміка) та Альони Оласюк (графіка), яка багато років живе та працює у Китаї.

Організатор виставки – благодійний фонд Sky Art Foundation. Партнер – Sergey Makhno Gallery.

“Для кераміки Юрія Мусатова характерними є постійні пошуки нових форм, технологічні експерименти, концептуальний зміст та інтелектуальна простота. Творча манера Альони Оласюк – це простота форми і водночас філософське багатство наповнення. Сформувавшись як особистість в Україні, але останнім часом живучи у Китаї, художниця не уникла впливу східної культури та філософії. Надихаючись мистецтвом каліграфії, Альона почала створювати графічні роботи тушшю. Лейтмотивом творчості художниці є ідея дуальності речей. Мінімалізм, монохромність, геометричність форм об’єднують роботи цих двох авторів”, – відзначає куратор експозиції Юлія Островська.

На виставці представлено близько 30-ти робіт митців. Керамічні твори Мусатова для експозиції зібрано з приватних колекцій Сергія Махно та Дмитра Палієнко. Поєднання графічних робіт з керамічною скульптурою підкреслює дизайнерський аспект даного проекту.

“Юрій Мусатов вже не вперше презентує свої роботи у арт-просторі Sky Art Foundation. Для Альони Оласюк – це піонерський досвід співпраці з нашою галереєю. Впевнений, що виставка стане до душі відвідувачам, адже, будь-які колаборації між мистецтвом різних країн, у данному випадку України та Китаю, є надзвичайно цікавими та важливими для самих митців, а також для широкого загалу. Саме вони розришюють наш кругозір та навчають дивитися на речі з різних точок зору”, – коментує відкриття виставки засновник Sky Art Foundation Дмитро Палієнко.

Юрій Мусатов народився 1981 року в м. Конотоп Сумської обл. 2008-го року закінчив Львівську національну академію мистецтв, факультет декоративно-прикладного мистецтва, відділ художньої кераміки. Починаючи з 2004 року Юрій Мусатов активно бере участь у престижних виставках, симпозіумах, бієнале професійної кераміки в Україні та за її межами. Неодноразовий переможець міжнародних стипендіальних програм та спеціалізованих конкурсів. Роботи Мусатова зберігаються в приватних та музейних колекціях України, Польщі, Німеччини, США, Португалії, Словенії, Латвії, Угорщини, Туреччини, Китаю, Білорусі.

Альона Оласюк народилася 1988 року на Далекому Сході, Російська Федерація. 2007 року закінчила Хмельницький ліцей по спеціальності “художник-оформлювач”, а 2014 року – Пекінський інститут моди та технології (спеціальність “fashion media”). З 2014 року – активна учасниця колективних проектів та персональних виставок у Китаї.

Фото – Максим Белоусов