Проект Юрія Мусатова «Еволюція хмари» в рамках Великого Скульптурного Салону 2015

З 5 по 15 березня відбулася презентація концептуального проекту Юрія Мусатова «Еволюція хмари» в рамках Великого Скульптурного Салону 2015 (Мистецький Арсенал, Київ, Україна).

Ідея серії об’єктів різних за розмірами та конфігураціями керамічних хмар, що увійшли до трьохрічного циклу “Clouds”, полягає у накладанні сенсуалізму та раціоналізму прочитання образу. Образ хмари як чогось мрійливого, ефемерного, часто тривожного, трансформується в асоціацію з “хмарними технологіями”.

Свої перші “Хмари” Юрій Мусатов створював надихаючись природним, протиставляючи його технологічному. Еволюцію ми спостерігаємо в останніх роботах серії, де “хмари” “розпадаються” у просторі. Втіливши образ вивільнення вітальної форми з геометричної, автор підсилює першочергову ідею футуристичності. Пройшовши своєрідний еволюційний шлях боротьби природного і механічного, живого та штучного, хмари у небі та іконки на десктопі, Мусатов зумів поєднати всі ці прояви в образі, де цілісність єдиного тримається на силі внутрішньої боротьби.

Юрій Мусатов переосмислює традиційні форми роботи з керамікою. Його твори існують поза межами звичних категорій чи видів мистецтва: станкова скульптура, інтер’єрна кераміка. Ілюзорність сучасного світу у Мусатова представлена в примарних та хитких конструкціях, тонкому, немов мереживному переплетенні керамічних частин.

Кераміка Юрія Мусатова – інтелектуальна. У його творах виявляється індивідуальність, неординарне бачення властивостей матеріалу, новаторське застосування технологій і технік,  синтетичність простору і самого арт-об’єкту.

Роботи із циклу “Clouds” (2012 – 2015 рр.) вперше презентуються в такому об’ємі в концептуальному проекті “Еволюція хмари” і демонструють трансформацію форми,  кольору, сенсу та філософського бачення автора.

loud.Fragment.2014. 43x21x44 Sunset. Fragment. 2014. 40х21х38,5

loud.Fragment.2014. 43x21x44 Sunset. Fragment. 2014. 40х21х38,5