Персональна виставка Юрія Мусатова “Фіксація”

18 березня у столичному арт-просторі Sky Art Foundation відбулася презентація проекту українського художника Юрія Мусатова “Фіксація”. Експозиція робіт автора триватиме до 7 квітня.

Ми живемо в час, коли маленький електронний пристрій дає можливість швидко зафіксувати думку, спогад, фантазію, знаходячись в заповненому людьми громадському транспорті, поспішаючи на зустріч, чи, навіть, прокинувшись раптово вночі. Ця можливість дозволяє мені накопичити за день низку цікавих ідей і потім у вільний час все це переосмислити, відсіяти другорядне, зосереджуючи увагу на головному. Далі – кропотлива робота над ескізами, а потім – глина, вогонь… Проект демонструє фіксацію процесів зародження ідей для створення моїх обєктів”, – описує власну виставку Юрій Мусатов.

На виставці представлено близько 30-ти керамічних робіт митця, створених впродовж останніх трьох років, більшість з яких експонуються вперше. Для кераміки Юрія Мусатова характерними є постійні пошуки нових форм, технологічні експерименти, концептуальний зміст та інтелектуальна простота. Його об’єкти автономні та самодостатні як у мистецькому просторі, так і в дизайнерськи оформленому інтер’єрі.

Юрій Мусатов вже зарекомендував себе як гідний представник професійного керамічного мистецтва України. Вважаю, що сьогодні дуже важливо та актуально розвивати бренд сучасної української кераміки як в Україні, так і за її межами. Тому новим проектом Мусатова “Фіксація” ми робимо хоча й невеликий, але цінний внесок в популяризацію українського керамічного мистецтва”, – коментує відкриття виставки засновник Sky Art Foundation Дмитро Палієнко.

Юрій Мусатов народився 1981 року в м. Конотоп Сумської обл. 2008-го року закінчив Львівську національну академію мистецтв, факультет декоративно-прикладного мистецтва, відділ художньої кераміки. Починаючи з 2004 року Юрій Мусатов активно бере участь у престижних виставках, симпозіумах, бієнале професійної кераміки в Україні та за її межами. Неодноразовий переможець міжнародних стипендіальних програм та спеціалізованих конкурсів. Наприкінці 2015 року Мусатов переміг у конкурсі грантів для молодих художників від Sky Art Foundation з проектом “Лабораторія мрій”, суть якого полягає в створенні “публічних художніх майстерень”. Роботи Мусатова зберігаються в приватних та музейних колекціях України, Польщі, Німеччини, США, Португалії, Словенії, Латвії, Білорусі.

Віртуальний тур по виставці Юрія Мусатова