Одеський художник Сергій Божко запроcив «відчути» місто

20 вересня у столичному арт-просторі Sky Art Foundation відбулася презентація нового проекту одеського художника Сергія Божка під назвою «Відчуття міста».

Організатор проекту – благодійний фонд Sky Art Foundation.

В рамках проекту художник відвідав 25 обласних центрів України та зобразив емоції, які відчував, перебуваючи у кожному з них. На сприйняття міста впливають не тільки ландшафт і архітектура, пам’ятки мистецтва, погода та стан доріг, але, в першу чергу, люди, які там живуть. Саме вони задають загальний настрій, темпоритм і характер свого рідного міста.

Представлені на виставці живописні роботи митця експонуються вперше. Сергій Божко відобразив кожне місто в притаманному для нього абстрактному стилі, а контури міст стилізовано в прямі лінії. «Контур міста мене цікавить як форма, в якій закладено певний сакральний сенс. До кожної поїздки я ставився як до перегляду нового фільму, зовсім не знаючи, що мене там очікує. Але повертаючись додому, розумів, в якому колориті і фактурі покажу своє суб’єктивне враження…», – описує власний проект Сергій Божко.

«Наша галерея вже вдруге презентує роботи цього автора, а випадкових повторів у нас не буває. Створення даної серії ми з Сергієм обговорювали давно – нам хотілося чогось абстрактного і емоційного, а цей художник давно мріяв про проект, який підкреслив би його відношення до рідної країни, відображене в абстрактній формі. Ось, таким чином, все і зійшлося. Сподіваюся, не в останній раз», – коментує проект засновник фонду Sky Art Foundation Дмитро Палієнко.

Сергій Божко – народився у 1985 році в Одесі. Художній майстерності вчився у батька – Ігора Божка, яскравого представника одеської школи нонконформізму. Сергій працює у різних образотворчих жанрах, хоча перевагу віддає абстракціонізму. Окрім живопису, займається скульптурою.


Фото – Катя Золотухіна