NeverEnding Story Ігоря та Сергія Божко та офіційне відкриття Sky Art Foundation

19 листопада у столичному арт-просторі Sky Art Foundation відбулася презентація робіт двох поколінь одеських художників – Ігоря та Сергія Божко. Презентація проекту одеситів під назвою NeverEnding Story співпала з офіційним відкриттям нового простору Sky Art Foundation.

“Ми не випадково ми відкрили свій арт-простір саме сімейною виставкою. Еволюція художньої творчості, спадковість в українському образотворчому мистецтві – актуальні теми, яких торкається представлена експозиція. Такий підхід повністю відповідає загальній концепції Фонду – підтримка українського мистецтва, у тому числі, всіх поколінь художників, які формують сучасний вітчизняний арт-ринок”, – підкреслює меценат та засновник Sky Art Foundation Дмитро Палієнко.

Ігор та Сергій Божко є яскравими представниками одеської школи нонконформізму. Батько – Ігор Божко – народився в 1937 році у Харкові. Наприкінці 60-х – початку 70-х активно брав участь у напівпідпільних квартирних виставках художників-авангардистів. У 1992 році заснував галерею «Човен». У 1998 році став членом творчого об’єднання «Мамай». Ігор Божко є не тільки художником та скульптором, а й композитором, поетом, сценаристом. Саме він написав сценарій першої історії «Котельня №6» до фільму Кіри Муратової «Три історії». Крім цього, зняв кілька своїх документальних та ігрових фільмів, представлених на різних міжнародних конкурсах. Син – Сергій Божко – народився у 1985 році в Одесі. Художній майстерності вчився у батька. Працює у різних образотворчих жанрах, хоча перевагу віддає абстракціонізму. Окрім живопису, займається скульптурою.

“Більшість робіт, представлених на виставці, були створені у 2014-2015 роках. Думаю, цікаво подивитися на абстрактне мистецтво двох поколінь однієї й тієї ж родини, які виросли та виховувалися у різний час. Це – унікальний у своєму роді проект”, – наголошує митець Ігор Божко.

Виставка триватиме до 17 грудня 2015 року.