Художник з Азорських островів, Pantonio, подарував черкаським дітям неймовірний стінопис.

Португальський художник Antonio Carreira, більш відомий як Pantonio, через свої роботи пробуджує в уяві людей новий світ, повний неймовірних тварин. Нещодавно художник закінчив стінопис в своїй унікальній стилістиці на черкаській школі № 15. Цього разу він дав життя фантaстичним ластівкам, що затіяли в небі свою вільну від будь-яких обмежень гру. Художник порівнює дитячу гру з грою ластівок в небі, адже вона така ж невимушена, вільна від обтяжуючих думок та ще не обмежена рамками суворої реальності.

«Для мене білі лінії є правилами, підтримкою/стовпами. Непогана річ, тільки школа вчить правилам, щоб дізнатись як маніпулювати…її ж поясненнями», – прокоментував Pantonio свою роботу.
Pantonio створював стінопис протягом 4 днів. Це вже третя масштабна робота в рамках соціального проекту Mural Social Club: Back to school!Ukraine.

Кураторами проекту “Mural Social Club: Back to School» виступають Жюл`єн Маллан відомий як Seth (Франція) та Олег Соснов (Україна). Проект зініційовано благодійним фондом Sky Art Foundation в особі засновника фонду Дмитра Палієнко, при підтримці місцевої активістки Аліни Котолуп. Створення муралу на черкаській школі №15 стало можливим завдяки підтримці Посольства Португалії в Україні та частково профінансовано з коштів, що були зібрані на спортивно-благодійному фестивалі «CherlTy – 2016».

Додаткова інформація:
Sky Art Foundation заснований в Україні восени 2014 року як приватна ініціатива з метою підтримки та розвитку нового покоління українських художників, що працюють у сфері сучасного мистецтва, а також для сприяння міжнародним культурним обмінам та інтеграції української культури у світовий арт-контекст.
На базі фонду активно ведеться виставкова та благодійна діяльність, організація міжнародних арт-проектів, культурних заходів за участю українських художників, видача грантів талановитим митцям.
Міжнародний фестиваль Mural Social Club присвячений сучасному мистецтву у громадському просторі. Проект покликаний популяризувати актуальну сучасну культуру в Україні та в усьому світі та підтримувати соціальні культурні ініціативи містян.
Медіа партнери проекту Mural Social Club: Back to School: РБК-Україна, сайт Обозреватель , інформаційна агенція ГолосUA, всеукраїнський журнал Ukrainian People, журнал People.in.ua, Теленеделя, журнал про архітектуру та дизайн Archidea.com.ua, телеканал 1+1.


Світлини: Олександр Ратушняк