С 21 червня по 06 липня 2017 року в арт-просторі Educatorium буде проходити виставка графіки ізраїльського художника KLONE «Іноземна Батьківщина»
“Я вірю в те, що в ДНК людства закладений код кочівника. Перші люди були змушені пересуватись по континенту через постійні погодні зміни, що сприяли формуванню створінь, якими ми є сьогодні. Постійне пересування та дискомфорт розвинули в людині здатність адаптуватись, яка є єдиним ссавцем, що може пристосуватися до будь-якого середовища.
Кочові інстинкти наших пращурів і досі перебувають у нас та інколи пробуджуються через потребу мігрувати у пошуку кращого для нас самих. Мігранти, біженці, шукачі пригод постійно знаходять себе у невідомому середовищі, хоча вони продовжують нести ментальну та дещо фізичну пам’ять своєї батьківщини. Перебуваючи впродовж тривалого часу на відстані від чогось, це щось поступово стає чужим. Деякі спогади далеких втрачених батьківщин проходять через покоління за допомогою візуальної та вербальної документації, яка проте має слабкі місця в тому, як вона зображає реальність тих батьківщин та створює уявний образ цього місця, що зветься батьківщиною.
Концепція студійних розмов призначена для того, щоб отримати досвід спілкування у візуальній формі з людьми, з якими я раніше ніколи не зустрічався, в інших випадках з дуже давніми друзями.Спільним для людей, з якими я спілкувався, є цей “кочовий ген” та присутність деякої “іноземної батьківщини” у певній мірі. Всі спвірозмовники є різними, але всі мають це у деякій мірі. Візуальна документація тих розмов та мої власні роздуми як митця, як мігранта, як шукача пригод. І, хоча, я не можу себе назвати біженцем, я можу відчути та зрозуміти це на певному базовому рівні. Потреба у виживанні, русі, відчуття чужості та зростаюча відстань від батьківщини.
Ця виставка є моїми роздумами через розмови та спогади багатьох часів та земель, позаду та попереду нас.
Я зустрічаю свою батьківщину в перший раз за 22 роки і мені цікаво наскільки вона є реальною”.
Про автора:
KLONE народився в 1983 році в місті Харків (Україна). На даний час живе та працює в Тель-Авіві (Ізраїль).
Під впливом еміграції в дитинстві з України до Ізраїлю, KLONE почав практикуватися у створенні теггінгу, а графіті стало особистим викликом на тему діаспори. Ця урбаністична традиція дозволила йому привласнювати оточуюче середовище та локалізувати його часту ворожнечу та відчуженість, роблячи іноземне більш знайомим.
По мірі поширення його робіт на виставках та створення муралів в Європі, на Близькому Сході та в Сполучених Штатах, KLONE почав інтегрувати більш складні традиції з історії мистецтва, націлився на досягнення більш широкого політичного дискурсу через зміщення уваги роботи від власного “Я” до інших та їхніх відносин з таким поняттям як “Дім”.
KLONE використовує у своїх роботах характери, символи та регіональну іконографію, яку запозичує зі існуючих лінгвістичних традицій, в сподіваннях побудувати міст для спілкування. Такий органічний підхід звертає увагу саме на універсальність без стирання та вимагань менталітету «з чистого листа». Кожна інсталяція або малюнок направлені на створення середовища, що уможливить зв`язок із первісними почуттями спостерігача, роблячи його або її частиною цілого в контексті цієї роботи. Так само, роботи Klone, що створені в стінах студії, чи на відкритому просторі, звертаються до досліджень, які саме комбінації доступні нам, а також за межами даного дискурсу приналежності.
Організатори – благодійний фонд Sky Art Foundation за підтримки Посольства Держави Ізраїль в Україні. Куратор виставки – Олег Соснов (Україна)
Додаткова інформація:
Sky Art Foundation заснований в Україні восени 2014 року як приватна ініціатива з метою підтримки та розвитку нового покоління українських художників, що працюють у сфері сучасного мистецтва, а також для сприяння міжнародним культурним обмінам та інтеграції української культури у світовий арт-контекст.
На базі фонду активно ведеться виставкова та благодійна діяльність, організація міжнародних арт-проектів, культурних заходів за участю українських художників, видача грантів талановитим митцям.
Сторінка виставки в мережі Facebook