У Києві з’явилася скульптура рослини, що світиться

У рамках фестивалю Mural Social Club художник Анна Надуда створила скульптуру, що світиться. Її встановлено у Києві на одному із озер Голосіївського парку ім. Максима Рильського.

Робота над скульптура Water Plant з циклу «Нова Біоніка» зайняла більше чотирьох місяців. Для свого творіння Надуда використовувала метал, смоли, скловолокно, люмінофори. «Вирішила для каркаса взяти, витягнутий з водойм, металобрухт, а для плавучого острова-підстави скульптури – пластикові пляшки. Збирала ПЕТи, дроти, іржаві шестерінки та інші залишки індустріальної цивілізації. Цього виявилося замало, тому шлях лежав на звалища металу та поля непереробних пластикових пляшок. Це був незабутній досвід», – розповідає Анна.
Робота Water Plant накопичує сонячну енергію та віддає її вночі. Світло не схоже на ліхтар, а подібне світінню планктону або моху.

Установка скульптури, вагою близька півтони, стала можливо завдяки допомозі КП «Плесо».

Стиль робіт Надуди впізнаний, але сама вона вважає його “не авторським”. «Наявність «художнього его» часто є невеликою частиною моїх робіт, природа та її прояви – головний учитель та провідник у моїй творчій практиці», – уточнює авторка.

Художник Анна Надуда працює зі скульптурою, інтерактивної та site-specific інсталяцією, ресайкл-проектами, графікою та перформансом. Співпрацює з актуальними музикантами та відео-артистами. Випускниця НАОМА. Учасниця багатьох виставок та проектів (Україна, Франція, Великобританія, Польща і США). Живе та працює в Києві.