Канадський стріт-артист Аарон Лі-Хілл розписав Центр культури та мистецтв “КПІ”

Канадієць Аарон Лі-Хілл (Li-Hill), який наразі проживає у столиці стріт-арту Нью-Йорк, прикрасив будівлю Центру культури та мистецтв найбільшого технічного університету України “КПІ” величезним муралом.
Робота розповідає про вплив двох найбільших відкриттів минулого сторіччя та має назву “The Impact Of Discovery”.

Мова, зокрема, йде про експеримент, пов’язаний із винайденням босона Гіггса, зіткненням двох протонів, що рухаються зі швидкістю світла. Завдяки цьому експерименту людство відзнайшло природу нашого Всесвіту. “Все це наклалося на моє власне сприйняття, а також, створену на рубежі 20-го століття фотографію Etienne-Jules Marey. Останній був вченим та сучасником іншої знакової особостості Edward Muybridge – людини, яка першою помістила кілька зображень в одну картинку. Фактично Marey та Muybridge стали прабатьками кінематографії”, – написав художник на своїй сторінці у Facebook.

Концепція зображення ідеально підходить саме для цього вузу: люди, що біжать назустріч один одному, символізують рух атомів, зіткнення яких призводить до вибуху енергії та перегукується з теорією Великого вибуху. Малюнок символізує вплив частинки Гіггса на навколишній світ та світ всередині нас.

Стінопис Лі-Хілла є частиною програми міжнародного фестивалю сучасного мистецтва у громадському просторі Mural Social Club, організатором якого виступив благодійний фонд Sky Art Foundation. Куратори проекту – Олег Соснов та Юлія Островська. Реалізацізая проекту данного мурала стала можлива завдяки підтримці групи компаній EVO (Prom.ua).

Відповідно до програми фестивалю, протягом травня-липня 2016 року більше 30 художників з усього світу створять близько 30 муралів та кілька інсталяцій в Києві, Одесі, Чернігові.

“Щасливий бути частиною проекту Mural Social Club, мета якого – підтримка місцевих ініціатив, спрямованих на покращення умов життя містян спальних районів Києва та невеликих міст України за допомогою урбаністичного мистецтва”, – підкреслює Олег Соснов.

“Ми бачимо жвавий інтерес містян до нашого проекту – щодня отримуємо звернення від пересічних українців з проханням розписати ту чи іншу будівлю. Усі ці пропозиції ми уважно розглядаємо та багато з них реалізовуємо у рамках фестивалю. Більш того, велика кількість містян допомагають нам у організації процесу – отриманні розволів на розпис будівлі, зборі підписів мешанців будинків, навіть у пошуці бюджету на створення роботи”, – зазначає засновник Sky Art Foundation Дмитро Палієнко.

Серед зірок світового стріт-арту, які приїдуть на фестиваль в Україну: Borondo, Rodrigo Branco, Evoca1, Fintan Magee, Fikos Antonios, Telmo & Miel та багато інших. У проекті беруть участь й українські автори – Aec Interesni Kazki, Роман Мінін, Сергій Радкевич, Саша Корбан.

Li-Hill (Лі-Хілл) – нью-йоркський художник-візуаліст канадського походження. У своїх роботах він використовує різні техніки та жанри – живопис, ілюстрації, трафарет та елементи скульптури. Маючи чималий досвід у створенні муралів та графіті, а також диплом одного з найпрестижніших університетів Канади у галузі мистецтва OCAD, Лі-Хілл створює як невеликі, так і маcштабні розписи, що досліджують індустріалізацію, науковий прорив, людину у порівнянні з природою та інформаційним простором.


Фото – Максим Білоусов