Австралійський стріт-артист Fintan Magee створив свій четвертий мурал у Києві

У рамках фестивалю Mural Social Club всесвітньовідомий австралійський вуличний художник Fintan Magee прикрасив 17-поверхову будівлю столиці масштабним муралом із зображенням дівчини з квітами. Нова фреска знаходиться за адресою Маяковського, 2/1. Художник назвав своє творіння «The visionary» («Провидець»).

“Для мене стріт-арт та муралізм зокрема мають важливе соціальне значення, адже, це –подолання розриву між широкою громадськістю та галереєю. Якщо художні інституції стають занадто зосередженими на створенні мистецтва виключно для еліти центру міст, вони автоматично ізолюють арт від широкого загалу. Ось чому я був радий працювати на Троєщині, яка географічно віддалена від центру Києва. Таким чином, ми можемо інтегрувати мистецтво у повсякденне життя людей усього міста”, – підкреслив Fintan.

Fintan Magee відомий своїми муралами по всьому світові. Художник народився у Лісморі (Новий Південний Уельс, Австралія), виріс у Брісбені, маючи репутацію графіті автора. Згодом отримав вишу художню освіту у Griffith University та переїхав до Сіднею. Його роботи часто перекликаються з темою екології. Він використовує особисті історії, щоб розповісти про такі важливі питання як зміна клімату та криза міграції.

Проект створення муралу на Троєщині реалізовано за підтримки Міжнародного Благодійного Фонду «Україно! Я за тебе!».


Фото – Максим Білоусов